پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منابع طبیعی در روز طبیعت تعطیل نیست /کارکنان منابع طبیعی در روز طبیعت مردم را همراهی می کنند
بازدید : 65 10 فروردين 1398 ساعت 14:3 شماره :58641

منابع طبیعی در روز طبیعت تعطیل نیست /کارکنان منابع طبیعی در روز طبیعت مردم را همراهی می کنند

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بخشنامه ای به کلیه واحدهای منابع طبیعی کشور اعلام کرد که روز 13 فروردین که در تقویم به نام روز طبیعت نامگذاری شده است با حضور در عرصه مردم را همراهی کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی در این بخشنامه خاطرنشان ساخت: روز طبیعت از سنت‌هایی است که از گذشته‌های دور برای مردم عزیز کشورمان به یادگار مانده و نشان از نشاط و سر زندگی و آشتی مردم با طبیعت است، از این رو جا دارد که به فرهنگ زنده ی امروز احترام نهاده و کمال همکاری را با مردم داشته باشیم. 
وی از کلیه همکاران منابع طبیعی خواست در روز طبیعت قبل از حضور مردم در پارک های جنگلی یا مراتع، در این مکان ها حضور یافته و پس از پایان حضور مردم و اطمینان از شرایط عادی و کنترل آتش محل را ترک نمایند. 
به گفته ی آقایی، فضاهای مناسب برای آتش افروختن و پخت و پز در نظر گرفته شده و در این روز از گسترش و پراکندگی نامناسب آتش جلوگیری خواهد شد.  
وی در بخش دیگری از بخشنامه مزبور به کارکنان منابع طبیعی توصیه کرد برای جلوگیری از شکستن شاخه های درختان و کندن بوته‌ها، چوب خشک و ذغال در اختیار مردم قرار دهند.
رئیس سازمان جنگل ها با بیان اینکه هیچگونه مبلغ ورودی در مبادی پارک های جنگلی در روز طبیعت از مردم گرفته نخواهد شد، اخذ هرگونه وجوهی جهت استفاده از عرصه های منابع طبیعی را ممنوع اعلام کرد.
مهندس آقایی در خاتمه از ادارات کل منابع طبیعی کشور خواست جهت هم افزایی و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی از مشارکت و ظرفیت دستگاه های منطقه ای بهره مند شوند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :